TrabantNiby większość z nas przed zakupem używanego samochod wie jakie auto ich interesuje, choć jak pokazuje życie często mijamy się z najważniejszym założeniem oraz swoistym przeznaczeniem, co to takiego oznacza? Mianowicie przepłacamy za samochód nie warty swojej ceny, zapominamy o kilku ważnych kwestiach mających wpływ na jego rzeczywistą wartość, a tym samym pod presją czasu i niekiedy niby atrakcyjnej okazji nie oceniamy go pod kątem stanu technicznego.

Niestety w tym ostatnim przypadku kończy się to najczęściej tym, iż taki pojazd zamiast nadawać się do eksploatacji wymaga jeszcze większego wkładu finansowego. Dlatego warto nie popełniać i nie powielać tych samych błędów i nigdy nie kupować samochodu bez przeprowadzenia dokładnych badań diagnostycznych w renomowanym do tego serwisie.

Oczywiście zapoznajmy się z dokumentacją techniczną auta i książką serwisową, nie liczmy na to iż licznik przejechanych kilometrów zwłaszcza w dieslach pokazuje w wielu sytuacjach jego rzeczywisty przebieg. Wszystko na temat naszego ewentualnego samochodu powiedzą nam wspomniane badania diagnostyczne, jakie udzielą wielu cennych odpowiedzi na nader nurtujące nas pytania. Dodatkowo niewielki wydatek związany z przeprowadzeń takiej dogłębnej diagnostyki może nas ustrzec przed pozyskaniem samochodu, którego stan techniczny pozostawia wiele do życzenia. Nigdy nie kupujmy samochodu w ciemno i uważajmy na wszelkie sztuczki jakie stosują ich zawodowi handlarze, cofanie licznika to tylko jedna z ich zagrywek mająca na celu podniesienie wartości takiego pojazdu.